Księgowość i obsługa prawna dla spółek
Od ponad 25 lat

Kadry i płace w spółce
Od ponad 25 lat

Informatyzacja

« wróć

Każdy, kto choć przez chwilę miał styczność z działalnością gospodarczą lub jest w trakcie prowadzenia własnej firmy, doskonale zdaje sobie sprawę, że wykonywanie zawodowej pracy i realizowanie zleceń klientów to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Wielu przedsiębiorców, zwłaszcza tych prowadzących małe firmy, przeznacza wiele godzina na organizację sposobu jej funkcjonowania. Skomplikowana i czasochłonna obsługa administracyjna, w tym księgowość, rachunkowość i wszelkie kwestie związane z finansami są prawdziwym zjadaczem czasu i stanowią nie lada wyzwanie. W konsekwencji przedsiębiorcy nie są w stanie realizować takiej ilości projektów zawodowych i z taką wydajnością, jaką by chcieli. W dużej mierze, niestety, problem ten sami sprowadzają sobie na głowę. Brak przekonania do podjęcia współpracy z firmami specjalizującymi się w zagadnieniach z zakresu księgowości i obsługi prawnej wynika głównie z przeświadczenia, że są to usługi, na które pozwolić mogą sobie tylko duże ogólnokrajowe i międzynarodowe korporacje zatrudniające setki osób. To błędny tok myślenia, tylko jak się od niego uwolnić?

Czym jest obsługa prawna firmy?

Nietrudno zauważyć, że obsługa prawna firmy jest bardzo szerokim pojęciem. Pod tymi trzema słowami kryją się wszelkie zagadnienia związane z zawieraniem umów, kwestie kadrowo-płacowe, księgowość, czy podatki. Ze względu na złożoność tego zagadnienia, prowadzenie działań z jego zakresu bez wieloletniego doświadczenia i nabytej wiedzy praktycznej może w konsekwencji prowadzić do powstawania poważnych błędów, a nawet uchybień prawnych. A przecież to właśnie sprawnie działająca obsługa prawna firmy jest kluczowym elementem jej prawidłowego funkcjonowania.

Prawna strona finansów przedsiębiorstwa

Finanse przedsiębiorstwa postrzegane od prawnej strony to nie tylko zawieranie umów z klientami czy pracownikami i wynikające z tych działań wystawiane faktur, czy ogólnie mówiąc rozliczenia. Finanse dotyczą także wszelkiego rodzaju przekształceń przedsiębiorstwa, rejestracji spółek, negocjowania kontraktów czy też rozstrzygania powstałych w czasie trwania współpracy sporów i skutecznej windykacji należności.

Rozpocznij współpracę z biurem rachunkowym

Ogromną pomocą dla wielu przedsiębiorców i właścicieli firm może być biuro rachunkowe. Podczas jego wybierania, warto zwrócić szczególną uwagę na zakres proponowanych usług i wybrać takie biuro, które, podobnie jak firma BDB Agos, posiada szeroką ofertę i świadczy usługi nie tylko z zakresu rachunkowości, ale także doradztwa finansowego, porad prawnych, księgowości oraz podatków. Stała współpraca w ramach takiego szerokiego zakresu działań jest nie tylko opłacalna, ale także bezpieczna i komfortowa. Powierzając obsługę prawną firmy jednemu podwykonawcy, przedsiębiorca jest pod jego stałą „opieką”, dzięki której bez dodatkowych zmartwień i obciążeń może realizować się zawodowo.