Księgowość i obsługa prawna dla spółek
Od ponad 25 lat

Kadry i płace w spółce
Od ponad 25 lat

Przekształcenie jednoosobowego przedsiębiorcy

« wróć

Outsourcing księgowości to dla wielu, zwłaszcza małych i średnich firm wciąż rozwiązanie, które kojarzy się głównie z piętrzącymi się zagrożeniami, wadami i problemami, a nie szerokim wachlarzem możliwości i wygodą. Firmy te często nie zdają sobie sprawy, że większość biur rachunkowych działających na rynku oferuje bogaty i kompleksowy zakres usług tak, jak firma BDB Agos. Biura takie odznaczają się zaawansowanymi technologiami i rozwiązaniami, które pozwalają zachować przede wszystkim bezpieczeństwo i porządek w tak ważnej kwestii, jaką są finanse firmy. Skąd więc biorą się wątpliwości właścicieli firm i jak skutecznie je rozwiać? 

Dlaczego przedsiębiorcy unikają prowadzenia księgowości przez firmy zewnętrzne?

Brak zaufania firm do outsourcingu usług księgowych jest bardzo popularnym zjawiskiem w naszym kraju. Wiąże się to z pewnymi mitami, które powstały i które nieustannie pojawiają się i ewoluują w świadomości przedsiębiorców.


Jedną z największych obaw właścicieli firm, która powstrzymuje ich od przeniesienia księgowości poza mury firmy jest rzekoma możliwość utraty danych. To mit! Biura rachunkowe specjalizujące się w prowadzeniu pełnej dokumentacji firm ze szczególną dbałością podchodzą do kwestii ochrony danych, a ta wraz z wejściem w życie przepisów RODO stała się jeszcze bardziej wzmożona. Ponadto, specjalistyczne zabezpieczenia IT, których używają biura rachunkowe pozwalają uchronić przed niepożądanym przedostaniem się w niepowołane ręce danych i wrażliwych informacji.


Kolejnym aspektem budzącym wiele wątpliwości jest strach przed utratą kontroli nad bardzo ważnym działem firmy, jakim jest księgowość. Outsourcing finansów powierzony doświadczonemu i oferującemu tego rodzaju usługi biurowi rachunkowemu wbrew pozorom może ułatwić zachowanie tej kontroli i pozwoli w pełni bezpiecznie korzystać z danych. Aby jednak mogło tak być, przed wyborem firmy outsourcingowej należy zapoznać się z jej możliwościami zabezpieczania i ochrony danych, oraz zorientować się, z jakich narzędzi firma korzysta. Tylko profesjonalne biura są bowiem w stanie spełnić wszystkie wymagania przedsiębiorców

Outsourcing ksiegowości praktycznym i skutecznym rozwiązaniem

Outsourcing księgowości to dla firm furtka pozwalająca odnaleźć drogę do dodatkowych oszczędności. Wbrew powszechnej opinii, posiadanie w ramach firmy własnego działu księgowości jest kosztowniejsze, może także prowadzić do znacznych strat w tym zakresie. Powierzając działania księgowo-rachunkowe firmie outsourcingowej, jako przedsiębiorca nie narażasz się na koszty związane z posiadaniem najnowocześniejszego oprogramowania, systemów do prawidłowego i sprawnego prowadzenia księgowości oraz na koszty związane z zatrudnianiem i nieustannym szkoleniem kadry. Biura rachunkowe specjalizujące się w prowadzeniu księgowości firm zewnętrznych, chcąc pozostać profesjonalistami spełniają wszystkie te wymagania.


Jest to także ogromne odciążenie dla przedsiębiorców, w szczególności tych, którzy dopiero weszli na rynek i rozwijają swoje usługi. Powierzenie prowadzenia wszelkich kwestii finansowych zewnętrznemu podmiotowi pozwala im skupić się na rozwoju, wdrażaniu nowych technologii i wkraczaniu na rynek z głową pełną pomysłów.